Poradnik ofiary terroryzmu

Ofiaro terroryzmu!

Twój los nie jest nam obojętny! Dlatego na podstawie informacji w prasie oraz zaleceń Bardzo Ważnych Urzędów przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, jak zachować się w sytuacji zagrożenia:

  1. Stale noś na twarzy maskę przeciwgazową, a na plecach awaryjną 30-litrową butlę ze sprężonym powietrzem. Maska co prawda utrudnia mycie zębów, ale trudne czasy wymagają poświęceń od nas wszystkich – także od tych, którzy stykają się z Tobą na codzień.
  2. Jeśli zauważysz obce osoby bez przerwy parkujące nieznane Ci samochody i podkładające pakunki dookoła budynków, natychmiast alarmuj policję. Gdyby telefony były uszkodzone, alarmuj listownie na adres najbliższego komisariatu.
  3. Uszczelnij okna w piwnicy. Jeśli okna się w piwnicy nie mieszczą, biegnij z nimi do innego schronu, jeśli nie jest oddalony o więcej, niż 15 minut drogi.
  4. Miej zawsze przy sobie zestaw ratunkowy: dzienny komplet leków (dowolnych), bandaż, nożyczki, konserwy, wodę, łyżkę do butów, mydło, parasol, radio (jeśli nie masz, może być magnetofon lub odtwarzacz CD), śrubokręt, podnośnik samochodowy, amperowoltomierz, dropsy, zestaw rur PCV w typowych rozmiarach, żabki do firanek i czarne eleganckie ubranie rozpinane na plecach.
  5. Jeśli dojdzie już do najgorszego, to znaczy zginiesz w wyniku wybuchu bomby, nie wpadaj w panikę. Nie podbiegaj w kierunku miejsca katastrofy, bo w ten sposób możesz przeszkadzać służbom w opanowaniu sytuacji. Zachowaj spokój i wykonuj wszystkie polecenia policji.
Jesteśmy przekonani, że przy stosowaniu się do powyższych zaleceń, Twój udział w ataku terrorystycznym będzie pełny, niczym niezakłócony i przyniesie Tobie i Twojej rodzinie wiele satysfakcji w życiu osobistym i pracy zawodowej.